Blog

Realitní blog plný informací ze světa nemovitostí. Píšeme o naší práci, bydlení a nejnovějších trendech v oblasti realitního marketingu.

Tipy a triky při prodeji nemovitosti s R21
 

Dnes jsme se rozhodli Vás zase nechat nakouknout pod pokličku a podělit se o postupy a tipy, jak to děláme u nás, v R21. Tentokrát se bude jednat o návod, jak dobře připravit Vaši nemovitost na prodej.

Radim Kučera 30. 06. 2022
Na co si dát pozor při podpisu Rezervační smlouvy
 

Rezervační smlouva je jedním ze zásadních dokumentů, který budete podepisovat při nákupu nebo prodeji Vaší nemovitosti. Měla by Vám zajistit, že celý obchod proběhne hladce a bez potíží. Může se však stát, že při prodeji narazíte na makléře, který Vám touto smlouvou negarantuje bezproblémový průběh a jistotu, že obchod skutečně proběhne. Jak poznáte, že podepisujete skutečnou Rezervační smlouvu? V následujícím článku si řekneme, jak by měla tato smlouva vypadat, co musí obsahovat a na co si dát určitě pozor.

Radim Kučera 14. 06. 2022
Věcná břemena
 

Když se řekne věcné břemeno, mnoho lidí se zalekne. Nemusí to ale vždy znamenat velkou zátěž a omezení. Je třeba si nejdříve ověřit, o jaký typ břemene se jedná a jak je sjednáno. Z toho pak vyplyne, jak moc Vás bude ovlivňovat nebo nebo zatěžovat. Pojďme si samotný pojem i jeho jednotlivé varianty více přiblížit v následujícím článku.

Radim Kučera 05. 06. 2022
Co je běžná údržba bytu aneb Kdo co platí?
 

Jako pronajímatele Vás už pravděpodobně zastihla situace, kdy bylo třeba ve Vašem bytě něco opravit. Věděli jste ale přesně, které náklady hradí nájemce a které už jdou za Vámi jako pronajímatelem? V našem článku najdete odpovědi na Vaše otázky, jaké náklady se pojí s běžnou údržbou nájemního bytu.

Radim Kučera 24. 05. 2022
Co dělat, když moji nájemníci vytopí sousedy?
 

Pokud jste s vytopeným bytem už někdy setkali, víte, že dokáže nepříjemně potrápit a mnohdy i rozjitřit sousedské vztahy. Existují však možnosti, jak můžete riziko vytopení snížit na minimum. A pokud i přes veškerou snahu k vytopení bytu dojde, je možné být na něj připraven.

Radim Kučera 09. 05. 2022
Trend donekonečna rostoucích cen nemovitostí v ČR
 

V posledních letech můžeme pozorovat stabilní nárůst cen nemovistostí na světovém i tuzemském trhu. Podílí se na něm řada faktorů, od pomalé výstavby nového bydlení až po energetickou krizi, která ještě eskalovala v důsledku ukrajinské invaze. V tomto článku si shrneme nejdůležitější faktory, které k růstu cen přispívají.

Radim Kučera 21. 04. 2022
Jak legálně ubytovat ukrajinské uprchlíky?
 

Máte možnost ubytovat ukrajinskou rodinu, ale bojíte se povinností s tím spojených? Je třeba ubytované cizince hlásit vždy nebo se najdou i výjimky? A jak je to s příspěvkem pro ubytovatele? Kromě přímé pomoci ukrajinským uprchlíkům jsme se rozhodli vydat článek, který Vám v aktuální situaci může usnadnit ubytování cizinců v krizi. Pojďte si jej přečíst a zjistit, jaké možnosti máte.

Radim Kučera 31. 03. 2022
Jaká pravidla a zákony musíte při pronájmu bytu dodržovat?
 

Jestliže jste se rozhodli pronajímat svoji nemovitost, musíte znát pravidla a zákony, které se s pronájmem pojí. Pokud budete mít přehled a budete tyto náležitosti dodržovat, vyhnete se nepříjemným překvapením a neshodám, ať už s nájemníky nebo se státním aparátem. V následujícím článku si shrneme ty nejpodstatnější povinnosti a pravidla, kterých se musíte při pronájmu bytu držet.

Radim Kučera 13. 03. 2022
Kdy se vyplatí prodat nemovitost?
 

Určitě jste si všimli, že ceny nemovitostí v posledních letech vyletěly téměř raketovou rychlostí. A pokud patříte mezi majitele nemovitostí, jistě Vás to těší. A pokud zároveň zvažujete, že byste dům či byt prodali, jistě si kladete velké množství otázek. Například, zda je pro Vás v současné době prodej výhodný? Bude snad v budoucnu ještě výhodnější? A nebo mohou ceny nemovitostí zase klesnout? Pojďme se společně podívat na jednotlivé faktory, které to ovlivňují.

Radim Kučera 21. 02. 2022
Prodat byt i s nájemníkem?
 

Vlastníte byt, který jste doposud pronajímali a nyní je na čase ho prodat. Co v takovém případě ale dělat s nájemníkem? Musí se vždy vystěhovat nebo existuje možnost, že zůstane a změní se jen majitel? Pojďme se na problematiku prodeje bytu i s nájemníkem podívat podrobněji.

Radim Kučera 09. 02. 2022