Blog

Hledáte nemovitost? U nás pořídíte dům, byt i pozemek. Podívejte se do naší nabídky.

3 způsoby, jak se dohodnout na majetkovém vyrovnání při rozvodu
 

Už jste někdy slyšeli, že muž doufá, že žena zůstane i po svatbě stejná a žena doufá, že se muž po svatbě změní? Možná právě proto, že se to často nestává, končí každé druhé manželství u nás rozvodem. Přečtěte si, co dělat, pokud taková situace nastane.

Daniela Urblíková 19. 12. 2018
Fenomén "bez realitky"
 

Proč je prodej "bez realitky" v České republice tak oblíbený? Co napomáhá tomuto trendu? Dozvíte se v dnešním článku!

Radim Kučera 22. 11. 2018
Bydlení pro mladé a ve vlastním? 2. díl
 

V minulém článku jsme si rozebrali problematiku chystaného programu na podporu mladých sezdaných párů a párů vychovávajících dítě, uvedený Státním fondem rozvoje bydlení a zaštítěný Ministerstvem pro místní rozvoj. V závislosti na tom jsme si pak rozvedli podmínky získání hypotéky v rámci tohoto programu společně s podmínkami jejího získání, jako i výhody a nevýhody.

Realitní agentura R21 20. 8. 2018
Bydlení pro mladé a ve vlastním? 1. díl
 

Spíše než otázkou, je toto spojení slov a zřejmě ještě ,,nějaký čas“ bude, zbožným přáním českého průměrně vydělávajícího mladého páru. Už druhým rokem nás provází dvouciferný nárůst cen nemovitostí, zvyšující se sazby ČNB a tím i drahé hypotéky. V neposlední řadě se to týká i cen nájmů, které konkrétně v Brně opět rostou, přičemž momentálně (srpen 2018) se drží na cca 240,-Kč za metr.

Realitní agentura R21 20. 8. 2018
Vliv Airbnb na ceny nájmů
 

Internetová platforma na bázi sdílené ekonomiky, Airbnb. Pro Čechy cestující za hranice velmi zajímavá, často levnější alternativa k obvykle nabízeným hotelům a apartmánům. Pro Čechy nabízející svou nemovitost právě na Airbnb, bezesporu také výhodný prostředek, neboť v roce 2017 služeb airbnb využilo přes milion turistů. Jak ale tato platforma ovlivňuje život ostatních tuzemských obyvatel?

Realitní agentura R21 20. 8. 2018
Žádnou realitku, ten byt se pronajme sám!
 

Pronajímáte byt a nechcete využívat služby realitky? Nejste sami. Tuto větu slýchávám v posledních týdnech velmi často. Pokaždé vypadá trošku jinak, slova jsou zvolená různě, ale obsah je vždy stejný. Nechci platit za služby, které nepotřebuji. Pronajmout byt není žádný kumšt. Je? Není?

Radim Kučera 17. 8. 2018
#2 Investiční nemovitosti - Kde najít tu pravou?
 

Chcete investovat do nemovitostí? Je tu druhé video ve kterém se zaměřuji na hledání nemovitosti. Kde najít tu pravou investiční nemovitost?

Radim Kučera 13. 8. 2018
#1 Investiční nemovitosti - Vyplatí se nájemní byty?
 

Chcete investovat do nemovitostí? Podívejte se, jestli se v České republice taková investice vyplatí! První video ze série o investování do nemovitostí. Situace na realitním trhu a možnosti investic do nemovitostí.

Radim Kučera 13. 7. 2018