Blog
Realitní blog plný informací ze světa nemovitostí. Píšeme o naší práci, bydlení a nejnovějších trendech v oblasti realitního marketingu.
Rok 2022 je ten tam a my, stejně jako většina z Vás, bilancujeme nad rokem uplynulým. Rokem, který byl, nejen pro realitní trh, velmi dynamický, nestabilní a překvapivý. Co vše se událo? Jaký to bude mít vliv na rok 2023? Bude líp, či hůř? Co bychom měli udělat? Pojďme si na tyto otázky společně odpovědět.


Představte si situaci, kdy potřebujete velice rychle vyřešit finanční komplikace a jako možnost se nabízí prodej Vaší nemovitosti. Jak ale zajistit, aby celý proces proběhl co nejrychleji a bez potíží? Chce to mít dobrý plán. A v rámci dobrého plánu zvolit realitní kancelář, která Vám poskytne perfektní realitní a právní servis. Pojďme se společně podívat na to, jak jsme takovou situaci zvládli vyřešit my v R21.


Rozhodli jste se prodat svoji nemovitost, ale obchod neběží tak, jak jste si představovali? Možná hladkému průběhu brání něco, co na první pohled není patrné. Pokud Vás zajímá, jaké nejčastější chyby se mohou objevit při prodeji nemovitosti, pak rozhodně čtěte dál.


Dnes jsme se rozhodli Vás zase nechat nakouknout pod pokličku a podělit se o postupy a tipy, jak to děláme u nás, v R21. Tentokrát se bude jednat o návod, jak dobře připravit Vaši nemovitost na prodej.


Rezervační smlouva je jedním ze zásadních dokumentů, který budete podepisovat při nákupu nebo prodeji Vaší nemovitosti. Měla by Vám zajistit, že celý obchod proběhne hladce a bez potíží. Může se však stát, že při prodeji narazíte na makléře, který Vám touto smlouvou negarantuje bezproblémový průběh a jistotu, že obchod skutečně proběhne. Jak poznáte, že podepisujete skutečnou Rezervační smlouvu? V následujícím článku si řekneme, jak by měla tato smlouva vypadat, co musí obsahovat a na co si dát určitě pozor.


Když se řekne věcné břemeno, mnoho lidí se zalekne. Nemusí to ale vždy znamenat velkou zátěž a omezení. Je třeba si nejdříve ověřit, o jaký typ břemene se jedná a jak je sjednáno. Z toho pak vyplyne, jak moc Vás bude ovlivňovat nebo nebo zatěžovat. Pojďme si samotný pojem i jeho jednotlivé varianty více přiblížit v následujícím článku.


Jak často by se měly provádět kontroly a revize v nájemním bytě? Kdo je za ně zodpovědný? A proč je jich vůbec zapotřebí? Vše se dozvíte v tomto článku!


Jako pronajímatele Vás už pravděpodobně zastihla situace, kdy bylo třeba ve Vašem bytě něco opravit. Věděli jste ale přesně, které náklady hradí nájemce a které už jdou za Vámi jako pronajímatelem? V našem článku najdete odpovědi na Vaše otázky, jaké náklady se pojí s běžnou údržbou nájemního bytu.


Pokud jste s vytopeným bytem už někdy setkali, víte, že dokáže nepříjemně potrápit a mnohdy i rozjitřit sousedské vztahy. Existují však možnosti, jak můžete riziko vytopení snížit na minimum. A pokud i přes veškerou snahu k vytopení bytu dojde, je možné být na něj připraven.


V posledních letech můžeme pozorovat stabilní nárůst cen nemovistostí na světovém i tuzemském trhu. Podílí se na něm řada faktorů, od pomalé výstavby nového bydlení až po energetickou krizi, která ještě eskalovala v důsledku ukrajinské invaze. V tomto článku si shrneme nejdůležitější faktory, které k růstu cen přispívají.





Copyright R 21, s.r.o. 2022