Blog

Realitní blog plný informací ze světa nemovitostí. Píšeme o naší práci, bydlení a nejnovějších trendech v oblasti realitního marketingu.

Nájem a podnájem není to stejné. Toto jsou zásadní rozdíly, které stojí za to znát:
 

Mezi slovy nájem a podnájem lidé v mnoha případech nevidí rozdíl. Avšak odlišnosti v pravomocech lidí, kteří žijí v těchto dvou typech bydlení, jsou poměrně velké a vyplatí se vědět, co smíte a nesmíte, když žijete v nájmu nebo podnájmu.

Radim Kučera 29. 06. 2020
Návod: Jak si posvítit na nájemníky - neplatiče?
 

Ověřit si, že zájemce o pronájem na sebe nemá vedené žádné exekuce, je naprosto zásadní pro bezproblémovou návratnost Vaší investice do nemovitosti. Zjistit, zda má daná osoba dluhy, které nezvládá splácet, se dá z pohodlí domova bez jakýchkoli cest na úřady. Podívejte, jak na to.

Michal Starý 07. 06. 2020
Při výběru nájemce do Vaší nemovitosti se zaměřte na těchto 12 věcí
 

Vlastníte-li nemovitost určenou k pronájmu, je pro vás zcela zásadní, abyste našli spolehlivého a nekonfliktního nájemce. Najít takového člověka však může být těžší, než se na první pohled zdá. Společně se podíváme na 12 tipů, které byste měli vzít v úvahu při výběru té pravé osoby, které poskytnete pronájem ve Vaší nemovitosti.

Michal Starý 04. 06. 2020
Proč vyhazovat peníze za energie z okna?
 

Spotřeba energií se i navzdory neustálému zefektivňování zařízení neustále zvyšuje. Často však platíme i za tu spotřebu energie, která by při realizaci vhodných opatření vůbec nemusela vzniknout. Nejen na to, jak za energie ušetřit nemalé částky, se podíváme v tomto článku.

Michal Starý 24. 05. 2020
Víte, jaký je rozdíl mezi družstevním a osobním vlastnictvím nemovitosti?
 

Koukáte se už delší dobu po nějakém novém vhodném bytě, kam byste se mohli přestěhovat? A zajímali jste se už o to, jaké právní formy bydlení jsou na trhu dostupné? Ještě ne? V tom případě je pro Vás článek srovnávající družstevní a osobní formu vlastnictví bytu jako dělaný.

Radim Kučera 10. 05. 2020
Jak poznat stavební pozemek pro stavbu domu?
 

Označení stavební pozemek v inzerci ještě nemusí znamenat, že se o pozemek určený k umístění stavby skutečně jedná. Před koupí pozemku, na kterém máte v plánu stavět, se vyplatí navštívit několik informačních zdrojů a potřebné údaje si pečlivě ověřit.

Radim Kučera 27. 04. 2020
Návod na rozdělení pozemku krok za krokem
 

Rozdělení většího pozemku na menší části je časově a administrativně náročné. Podstoupit jeho rizika se však vyplatí zejména u investičních pozemků, jejichž následným prodejem své vložené finance zajímavě zúročíte. Přinášíme kompletní návod, jak Váš pozemek rozdělit.

Michal Starý 14. 04. 2020
Jak si vybrat nájemníka, se kterým nebudou žádné problémy?
 

Rozhodli jste se pronajmout svůj byt a hledáte toho nejlepšího nájemníka? Na co byste si měli dát pozor a co vše si zjistit, než někomu předáte klíčky k Vaší nemovitosti?

Radim Kučera 01. 04. 2020
Případová studie: Jak jsme klientům ušetřili 13 860 Kč na daních a zvedli tak výnosnost bytu o více než 74 %!
 

Před nedávnem se na nás obrátili klienti s dotazem, zda bychom jim pomohli pronajmout jejich byt. V minulosti jej pronajímali přes konkurenční společnost, ale po poslední zkušenosti s neplatičem se rozhodli pro změnu a oslovili nás, Realitní agenturu R21. Když jsme byt pronajímali, podařilo se jej nejen obsadit během 7 dnů, ale pomoci Novákovým zvýšit výnosnost na jejich investici o více než 74 %! Jak jsme to udělali?

Radim Kučera 22. 03. 2020
Provize realitní kanceláře (provize RK) – kolik to je a kdo ji platí?
 

A především za co? Jak poznáte, že se Vás realitka nesnaží ošidit a naúčtovat si přehnaně vysokou provizi? Provize a odměny realitek přehledně a jasně:

Radim Kučera 01. 02. 2020