Blog

Realitní blog plný informací ze světa nemovitostí. Píšeme o naší práci, bydlení a nejnovějších trendech v oblasti realitního marketingu.

Výhradní zastoupení – exkluzivita realitní kanceláře
 

Co je to výhradní realitní zastoupení a jaké výhody Vám přináší? Není lepší inzerovat nemovitost více realitními kancelářemi současně? A co všechno je dobré zahrnout do smlouvy o zprostředkování?

Radim Kučera 06. 04. 2021
Legalizace černé stavby
 

Pokud stavba není náležitě zapsaná, může stavební úřad nařídit její odstranění. Ke zboření však nedojde ze dne na den a je samozřejmě možné mu zabránit. Zahájením řízení o odstranění začíná majiteli běžet 30denní lhůta pro podání žádosti o dodatečné povolení stavby. V jakých případech nám bude toto povolení vydáno? Co bude potřeba předložit? A proč vůbec chtít legalizovat stavbu, pokud se o ní stavební úřad doposud nezajímal? Na vše odpovíme v tomto článku.

Radim Kučera 16. 03. 2021
Jak rozdělit dům na jednotky?
 

Jak postupovat, pokud se rozhodnete rozdělit dům na jednotky? Jaké máte možnosti a jaké jsou naopak Vaše povinnosti? Tento článek Vám problematiku rozdělení domu na jednotky srozumitelně přiblíží, poukáže na důležitá fakta a zároveň i vyvrátí případné nesprávnosti, které jsou v souvislosti s tímto tématem šířeny.

Radim Kučera 04. 03. 2021
Jak správně vyúčtovat zálohy na energie?
 

Pronajímáte-li byt, je Vaší zákonnou povinností jednou za rok nájemci vyúčtovávat energie. Víte, jak na to? Nebo každoročně tápete? Ať už je to jakkoli, tento článek Vám zaručeně pomůže tuto neoblíbenou povinnost hravě zvládnout.

Radim Kučera 18. 02. 2021
Na co si dát pozor při koupi bytu?
 

Věcí, na které je potřeba si dát při koupi bytu pozor, je nespočet. Je vůbec možné, aby člověk všechno uhlídal sám, bez specialisty? Poradíme Vám, na co se obzvlášť zaměřit. A jak se ve všem zorientovat tak, abyste se při koupi bytu nenechali napálit.

Radim Kučera 31. 01. 2021
Jak vybrat nejlepší realitní kancelář?
 

Chcete prodat nebo koupit dům či byt a rádi byste k tomu využili služeb realitní kanceláře? Ale která je ta pravá? Podle čeho se rozhodnout, komu svou nemovitost svěřit? Čtěte dál! Sepsali jsme pro Vás pár užitečných tipů a rad, dle čeho se rozhodovat a vybrat tak tu nejlepší realitní kancelář.

Radim Kučera 21. 01. 2021
5 kroků, jak správně nafotit nemovitost před jejím prodejem
 

Prodáváte nemovitost a chcete získat co nejvíce zájemců? První dojem uděláte jenom jednou. To platí i v tomto případě. A aby dojem byl co nejlepší, potřebujete kvalitní fotografie nabízené nemovitosti. Ty pak udělají velký kus práce za vás. Přečtěte si 5 základních kroků, na které byste při focení nemovitosti rozhodně neměli zapomenout.

Radim Kučera 27. 10. 2020
Jak prodat nemovitost zatíženou hypotékou?
 

Hypotéka je závazkem na mnoho let dopředu a ne každý vydrží po celou dobu splácení bydlet v nemovitosti, na jejíž financování byla hypotéka použita. Může se totiž vyskytnout celé množství situací, kvůli kterým je potřeba změnit adresu svého trvalého bydliště. Jedná se zejména o stěhování kvůli neodpovídající potřebné velikosti bytu, změně zaměstnání a přesunu do jiného města nebo nenadálé změně finanční situace osob, které hypoteční úvěr splácejí. Ať už je toto rozhodnutí způsobeno čímkoli, není třeba obávat se prodeje takové nemovitosti. Jedná se totiž o rozšířenou situaci, kdy na trhu s nemovitostmi jsou prodávány desítky procent nemovitostí s nesplaceným hypotečním úvěrem. Pojďme se podívat na to, jak nemovitost s hypotékou úspěšně prodat a na co si dát pozor.

Radim Kučera 26. 07. 2020
Věcná břemena při prodeji nemovitosti: Jak na ně?
 

Věcné břemeno neboli právo k cizí věci, může v určitých případech představovat značnou komplikaci při prodeji nemovitosti a mít nezanedbatelný vliv na její tržní cenu. Ne vždy se však jedná o znehodnocující prvek při prodeji nemovitosti, na existenci věcného břemena může v určitých případech vlastník nemovité věci i vydělat. V každé situaci ale záleží na typu a době trvání zřízeného věcného břemena. Pojďme se podívat na užitečné informace týkající se této problematiky.

Radim Kučera 08. 07. 2020
Proces přepisu nemovitosti na katastru se nevyplatí podcenit, i když může vypadat jako pouhá formalita
 

Přepis nemovitosti provedený katastrálním úřadem je nezbytným předpokladem úspěšně završeného prodeje nemovitosti. Před podáním žádosti o tento přepis je dobré prostudovat si všechny náležitosti tohoto úředního kroku, aby Váš čas a peníze nepřišly na zmar. Nesrovnalosti v žádosti o přepis nemovitosti totiž často znamenají nutnost opakování celého procesu. A to si přece nikdo nepřeje. Podívejte se s námi na základní informace, které je třeba o přepisu nemovitostí vědět.

Radim Kučera 04. 07. 2020