Blog

Realitní blog plný informací ze světa nemovitostí. Píšeme o naší práci, bydlení a nejnovějších trendech v oblasti realitního marketingu.

Proč pracovat v R 21?
 

Zajímá Vás, čím je práce v realitní agentuře R 21 výjimečná? Čtěte dál! Přiblížíme Vám ty nejzajímavější aspekty naší práce. A pokud bychom Vás zaujali, neváhejte nás oslovit! Možná právě Vy nám můžete pomoci posunout se ještě o krok dál.

Radim Kučera 25. 10. 2021
Naše tipy a triky – pronájem bytu s R21
 

Přinášíme 8 zajímavých tipů, které Vám jako pronajímateli usnadní práci. Čtěte dál!

Radim Kučera 08. 10. 2021
Koupě družstevního bytu
 

Existují důvody, proč si koupit družstevní byt? Respektive proč kupovat byt ve vlastnictví družstevním namísto bytu ve vlastnictví osobním? Pár se jich najde. V tomto článku si je přiblížíme a také si řekneme, na co si obzvláště dát pozor u koupě družstevního bytu.

Radim Kučera 23. 09. 2021
Jak koupit byt?
 

Na začátek si musíme stanovit, za jakým účelem byt kupujeme. Chceme v něm sami bydlet nebo jej naopak pronajímat? Řekněme, že hledáme byt pro vlastní bydlení, splňující všechny naše představy, který nás ničím nepřekvapí. Jak tedy postupovat? Co je základem a na co si dát pozor? Dozvíte se v tomto článku!

Radim Kučera 14. 09. 2021
Jak nejlépe prodat byt?
 

Co znamená nejlépe prodat byt? Je to co nejrychleji? Nebo za co nejvyšší cenu? Na co si dát pozor, pokud chcete byt prodat rychle, a jak můžete dosáhnout co nejvyšší ceny – dozvíte se níže!

Radim Kučera 19. 08. 2021
Prodej bytu s hypotékou – co je dobré vědět?
 

Život nás často nutí změnit plány a není tomu jinak ani v případě nemovitostí. Běžně se tak setkáváme s prodejem bytů, které majitelé koupili na hypotéku s vidinou dlouhodobého bydlení, ale dnes je potřebují/chtějí prodat. Řekněme si tedy, jak postupovat v takovéto situaci a s jakými řešeními se můžeme setkat.

Radim Kučera 03. 08. 2021
Prodej pozemku – jak na něj?
 

Chystáte se prodat pozemek? My doporučujeme svěřit vše zkušené realitní agentuře. Pokud však přece jen chcete prodej uskutečnit vlastními silami, poradíme Vám, jak na to. Na co se zaměřit a co je potřeba zkontrolovat, než pozemek nabídnete, se dozvíte v tomto článku!

Radim Kučera 21. 07. 2021
Prodat nebo pronajmout družstevní byt?
 

S otázkou, zda družstevní byt prodat či pronajmout, se zpravidla setkáme v případě, že byt zdědíme, dostaneme nebo v situaci, kdy zvažujeme jeho koupi. Jsou ale vždy obě tyto varianty možné? Jaké aspekty je nutno zvážit? A jak je to se samotným financováním družstevního bytu? O tom všem v tomto článku!

Radim Kučera 10. 07. 2021
Co je PENB a kdy jej potřebuji?
 

Můžeme říci, že PENB čili průkaz energetické náročnosti budovy je certifikátem, který udává, kolik energie daná budova ročně spotřebuje (na vytápění, chlazení, větrání, úpravu vlhkosti vzduchu, přípravu teplé vody nebo osvětlení). Kdy je potřeba tento dokument předložit? A jaké mohou být následky, pokud tak neučiníme? Vše se dozvíte v tomto článku!

Radim Kučera 15. 06. 2021
Jak prodat nemovitost a neplatit daň z příjmů?
 

Prodat nemovitost se většinou nerozhodneme ze dne na den. Předchází tomu zvažování různých „pro“ a „proti“. Jedním z argumentů může být i nutnost zaplacení daně z příjmů. Lze se tomuto poplatku vyhnout? Jaké jsou podmínky pro osvobození od daně z příjmů? A jak jej ovlivňuje doba vlastnění nemovitosti? To vše zodpovíme v tomto článku. Čtěte dál!

Radim Kučera 10. 06. 2021