Blog

Realitní blog plný informací ze světa nemovitostí. Píšeme o naší práci, bydlení a nejnovějších trendech v oblasti realitního marketingu.

Jaká pravidla a zákony musíte při pronájmu bytu dodržovat?
 

Jestliže jste se rozhodli pronajímat svoji nemovitost, musíte znát pravidla a zákony, které se s pronájmem pojí. Pokud budete mít přehled a budete tyto náležitosti dodržovat, vyhnete se nepříjemným překvapením a neshodám, ať už s nájemníky nebo se státním aparátem. V následujícím článku si shrneme ty nejpodstatnější povinnosti a pravidla, kterých se musíte při pronájmu bytu držet.

Radim Kučera 13. 03. 2022
Kdy se vyplatí prodat nemovitost?
 

Určitě jste si všimli, že ceny nemovitostí v posledních letech vyletěly téměř raketovou rychlostí. A pokud patříte mezi majitele nemovitostí, jistě Vás to těší. A pokud zároveň zvažujete, že byste dům či byt prodali, jistě si kladete velké množství otázek. Například, zda je pro Vás v současné době prodej výhodný? Bude snad v budoucnu ještě výhodnější? A nebo mohou ceny nemovitostí zase klesnout? Pojďme se společně podívat na jednotlivé faktory, které to ovlivňují.

Radim Kučera 21. 02. 2022
Prodat byt i s nájemníkem?
 

Vlastníte byt, který jste doposud pronajímali a nyní je na čase ho prodat. Co v takovém případě ale dělat s nájemníkem? Musí se vždy vystěhovat nebo existuje možnost, že zůstane a změní se jen majitel? Pojďme se na problematiku prodeje bytu i s nájemníkem podívat podrobněji.

Radim Kučera 09. 02. 2022
Proč pracovat v R 21?
 

Zajímá Vás, čím je práce v realitní agentuře R 21 výjimečná? Čtěte dál! Přiblížíme Vám ty nejzajímavější aspekty naší práce. A pokud bychom Vás zaujali, neváhejte nás oslovit! Možná právě Vy nám můžete pomoci posunout se ještě o krok dál.

Radim Kučera 25. 10. 2021
Naše tipy a triky – pronájem bytu s R21
 

Přinášíme 8 zajímavých tipů, které Vám jako pronajímateli usnadní práci. Čtěte dál!

Radim Kučera 08. 10. 2021
Koupě družstevního bytu
 

Existují důvody, proč si koupit družstevní byt? Respektive proč kupovat byt ve vlastnictví družstevním namísto bytu ve vlastnictví osobním? Pár se jich najde. V tomto článku si je přiblížíme a také si řekneme, na co si obzvláště dát pozor u koupě družstevního bytu.

Radim Kučera 23. 09. 2021
Jak koupit byt?
 

Na začátek si musíme stanovit, za jakým účelem byt kupujeme. Chceme v něm sami bydlet nebo jej naopak pronajímat? Řekněme, že hledáme byt pro vlastní bydlení, splňující všechny naše představy, který nás ničím nepřekvapí. Jak tedy postupovat? Co je základem a na co si dát pozor? Dozvíte se v tomto článku!

Radim Kučera 14. 09. 2021
Jak nejlépe prodat byt?
 

Co znamená nejlépe prodat byt? Je to co nejrychleji? Nebo za co nejvyšší cenu? Na co si dát pozor, pokud chcete byt prodat rychle, a jak můžete dosáhnout co nejvyšší ceny – dozvíte se níže!

Radim Kučera 19. 08. 2021
Prodej bytu s hypotékou – co je dobré vědět?
 

Život nás často nutí změnit plány a není tomu jinak ani v případě nemovitostí. Běžně se tak setkáváme s prodejem bytů, které majitelé koupili na hypotéku s vidinou dlouhodobého bydlení, ale dnes je potřebují/chtějí prodat. Řekněme si tedy, jak postupovat v takovéto situaci a s jakými řešeními se můžeme setkat.

Radim Kučera 03. 08. 2021
Prodej pozemku – jak na něj?
 

Chystáte se prodat pozemek? My doporučujeme svěřit vše zkušené realitní agentuře. Pokud však přece jen chcete prodej uskutečnit vlastními silami, poradíme Vám, jak na to. Na co se zaměřit a co je potřeba zkontrolovat, než pozemek nabídnete, se dozvíte v tomto článku!

Radim Kučera 21. 07. 2021