Blog

Realitní blog plný informací ze světa nemovitostí. Píšeme o naší práci, bydlení a nejnovějších trendech v oblasti realitního marketingu.

Víte, jaký je rozdíl mezi družstevním a osobním vlastnictvím nemovitosti?
 

Koukáte se už delší dobu po nějakém novém vhodném bytě, kam byste se mohli přestěhovat? A zajímali jste se už o to, jaké právní formy bydlení jsou na trhu dostupné? Ještě ne? V tom případě je pro Vás článek srovnávající družstevní a osobní formu vlastnictví bytu jako dělaný.

Radim Kučera 10. 05. 2020
Jak poznat stavební pozemek pro stavbu domu?
 

Označení stavební pozemek v inzerci ještě nemusí znamenat, že se o pozemek určený k umístění stavby skutečně jedná. Před koupí pozemku, na kterém máte v plánu stavět, se vyplatí navštívit několik informačních zdrojů a potřebné údaje si pečlivě ověřit.

Radim Kučera 27. 04. 2020
Jak si vybrat nájemníka, se kterým nebudou žádné problémy?
 

Rozhodli jste se pronajmout svůj byt a hledáte toho nejlepšího nájemníka? Na co byste si měli dát pozor a co vše si zjistit, než někomu předáte klíčky k Vaší nemovitosti?

Radim Kučera 01. 04. 2020
Případová studie: Jak jsme klientům ušetřili 13 860 Kč na daních a zvedli tak výnosnost bytu o více než 74 %!
 

Před nedávnem se na nás obrátili klienti s dotazem, zda bychom jim pomohli pronajmout jejich byt. V minulosti jej pronajímali přes konkurenční společnost, ale po poslední zkušenosti s neplatičem se rozhodli pro změnu a oslovili nás, Realitní agenturu R21. Když jsme byt pronajímali, podařilo se jej nejen obsadit během 7 dnů, ale pomoci Novákovým zvýšit výnosnost na jejich investici o více než 74 %! Jak jsme to udělali?

Radim Kučera 22. 03. 2020
Provize realitní kanceláře (provize RK) – kolik to je a kdo ji platí?
 

A především za co? Jak poznáte, že se Vás realitka nesnaží ošidit a naúčtovat si přehnaně vysokou provizi? Provize a odměny realitek přehledně a jasně:

Radim Kučera 01. 02. 2020
Realitní marketing 2020 - jak inzerovat a prodat nemovitost
 

Líbivá hesla stylu „Inzerujeme na 40 realitních portálech“ už dávno nestačí k tomu, aby člověk prodal nemovitost. Pokud chcete prodat za co nejvíce nebo co možná nejrychleji, pak existuje jen jediná cesta: Oslovit co nejvíce RELEVANTNÍCH zájemců! Jak na to?

Radim Kučera 04. 01. 2020
Je Vaše nájemné ve správné výši?
 

Jaká je správná výše nájemného pro Váš byt? A jak ji stanovit? Víte, jaké faktory ovlivňují to, za kolik se byt pronajímá? Všechny tyto otázky zodpovíme v dnešním článku.

Radim Kučera 02. 01. 2020
Jak se poprat s daní z nemovitých věcí?
 

Každoroční povinnost všech majitelů nemovitostí, ale také nová povinnost pro každého, kdo si v loňském roce nějakou další nemovitost pořídil. Jak na ni?

Radim Kučera 16. 12. 2019
Mohu se vyhnout dani z nabytí nemovitých věcí?
 

Asi nejnenáviděnější daň v České republice. Dokáže zaručeně rozzuřit každého, kdo nakupuje nemovitost. Aby také ne - daníme již několikrát zdaněné peníze. Jaké existují cesty, jak se dani z nabytí vyhnout? Pojďme se na ně podívat!

Radim Kučera 18. 11. 2019
Propad cen nemovitostí v roce 2008
 

Co se stalo na realitním trhu v roce 2008 a jaké příležitosti to investorům přineslo? Pokud se můžeeme o investování do nemovitostí někde učit, pak je to jednoznačně v období krize, která odstartovala v roce 2008. Jak se připravit na tu další?

Radim Kučera 21. 10. 2019