Jak na nudné zdi pokoje? OMBRE WALL!

Hádáte se doma, jakou barvou vymalujete, a nikdo nechce ustoupit? Nebo sami máte několik favoritů a nemůžete se rozhodnout? Máme pro Vás řešení – OMBRE WALL („ombre stěna“)! Ano, čtete správně. Nejen vlasy si můžeme obarvit ombre stylem, ale i stěny lze vymalovat podobným způsobem.

Zda zvolíte více odstínů jedné barvy nebo hned více barev, záleží jen na Vás. Žádná z možností není špatně. U první varianty budou přechody mezi odstíny krásně jemné a pozvolné. Pokud se vydáte druhou, odvážnější cestou, docílíte výraznějšího efektu. Vždy však volte takové barvy, které k sobě ladí a navzájem se neruší.

Je potřeba se také pořádně zamyslet, kterou stěnu a ve které místnosti tento styl výmalby použijete. Ombre styl je na tolik výrazným prvkem, že není příliš vhodné použít ho ve více pokojích v jednom bytě či domě. Zvolte proto to místo, kde tento styl dosáhne požadovaného efektu, upoutá pozornost a ozvláštní. Volba konkrétní stěny je neméně důležitá. Základní rada zní: Nejvhodnější je vymalovat stěnu naproti oknu. To platí zejména u tmavých barev. Místnost by se pak měla opticky prodloužit a zvětšit. Dalším užitečným tipem je začít výmalbu tmavším odstínem u podlahy a pokračovat vzhůru až k nejsvětlejším barvám (nejlépe až k bílé). Vznikne tak iluze vyššího stropu.

A jak ombre efektu docílíte? Vezměte nejtmavší barvu a namalujte podél celé stěny barevný pruh. Pak postupně přidávejte další barevné pruhy až k nejsvětlejšímu odstínu. Nakonec budete potřebovat rozprašovač s vodou, kterým nastříkáte „spoje“ (místa kde se setkávají dva odstíny či barvy) a štětcem barvy spojíte, tím dosáhnete požadovaného přechodu. No není to snadné?

 

Zaujal Vás styl „ombre wall“? Nebo jste zastáncem spíše klasičtějších způsobů výmalby? Dejte nám vědět, jaké triky pro ozvláštnění stěn domova používáte Vy.

Tento článek pro Vás připravil/a

Anna Gociek
Marketingový specialista

727 810 347
anna.gociek@r21.cz

Přidáno dne 19. 08. 2019