Krb jako garance teplého domova

S oblibou mluvíme o „teple domova“, na druhou stranu si však pořád stěžujeme, že nám je doma zima. Ano, sice jde o dva významově různá spojení, ale nešlo by zařídit, aby náš domov byl skutečně i pocitově teplý? Jistě, že šlo! Můžeme například vyzkoušet topení krbem.

Pokud si myslíte, že krbem nic nevyřešíte – vždyť vytopí jen jeden pokoj, ten, ve kterém se nachází – pletete se. Pomocí teplovzdušných či teplovodních rozvodů, lze krbem ohřívat celý dům, dokonce zajistit i ohřev vody.

Tak tedy teplovzdušný rozvod či teplovodní?

Obě varianty mají své plusy i mínusy. Záleží totiž na tom, kde se bude krb instalovat a jak často bude využíván. Obecně si řekněme, která možnost bude výhodnější na víkendovou chatu a která na vytápění rodinného domku.

  • Pro zpříjemnění víkendu na chatě bude určitě výhodnější teplovzdušné vytápění. Pořizovací náklady jsou nižší, údržba při nárazovém vytápění snazší. Tato varianta není závislá ani na elektronické energii, tudíž nenastanou problémy u případného výpadku. Navíc na rozdíl od teplovodních rozvodů nebude objekt zbytečně vytápěn ještě nějakou dobu po jeho opuštění.
  • Naopak u zavedení teplovodního vytápění v rodinném domku lze ušetřit spoustu nákladů (až 70 %). Tento rozvod může být napojen jak na systém ústředního topení, tak i k podlahovému vytápění. Jeho funkcí není pouze ohřev domu, ale také užitkové vody, bazénu či sauny.

 

Není, však problém tyto dva způsoby kombinovat nebo krb využít pouze k příležitostnému vytápění.

Jako každá investice do bydlení, není ani pořízení krbu a jeho zavedení do běžného užívání snadnou záležitostí. Avšak už samotný pohled na šlehající plameny nás zahřeje a navodí příjemnou atmosféru.

 

Co Vy a teplo? Jakou variantu preferujete Vy? Podělte se s ostatními o své zkušenosti.

Tento článek pro Vás připravil/a

Anna Gociek
Marketingový specialista

727 810 347
anna.gociek@r21.cz

Přidáno dne 27. 05. 2019