Minimalismus v bydlení

Poslední dobou je minimalismus v designu interiérů stále větší trend. Čisté linie, jemné barvy, minimum doplňků, zkrátka jen ten nejdůležitější nábytek. Ideální pro dnešní rychlý životní styl.

Kde začít?

Ukliďme si, anebo spíše přetřiďme věci. Začít můžeme hned v šatníku. Dle průzkumu využíváme jen 20 % oblečení, které vlastníme. Snažme se proto všechny nevyužívané kousky vyřadit. Pokračujme v botníku, koupelně, kuchyni atd. Nezapomeňme také na „sentimentální věci“, jako např.: fotografie, suvenýry z dovolených, dárky. Nechme si jenom ty, ke kterým máme vážně silný vztah.

Design a vzhled

Minimalismus určitě není pro ty, kteří si potrpí na výrazné vzory, bouři barev, nevšední tvary a množství dekorací. Zásadou je použití maximálně 3 barev (nejlépe světlých krémových tónů, které místnosti rozjasní a ovzdušní), jednoduchého nábytku geometrických tvarů a nejlépe žádných dekorací.

Kvalita a funkčnost

Čím méně nábytku tím lépe. O to víc si ale dejme záležet na kvalitě. Z materiálů volme: dřevo, sklo, kůži či kov. Nezapomínejme také na funkčnost, ideálním příkladem jsou vestavěné spotřebiče v kuchyni.

Důraz

Minimalismus ale není jen o tom, že pokoje budou téměř prázdné. V každé místnosti by se měl nacházet jeden výrazný designový kousek, např.: lampa, houpací křeslo, obraz, který upoutá pozornost.

Pořádek

Tento styl oceníme zejména při úklidu, kdy se nemusíme zdržovat utíráním prachu z kdejaké zbytečnosti. Na druhou stranu se musíme donutit k pravidelnému úklidu, nebo spíše k odkládání věcí na svá místa. V opačném případě, se v bytě/domě začnou objevovat „hromádky k odkládání“, které celou krásu minimalismu naruší.

 

Zaujal Vás tento způsob bydlení? Nebo si naopak potrpíte na barevných pokojích plných dekorací?

Tento článek pro Vás připravil/a

Anna Gociek
Marketingový specialista

727 810 347
anna.gociek@r21.cz

Přidáno dne 03. 06. 2019