Samostatná šatna? Proč ne!

Šatní skříň nejde zavřít a oblečení se už nikam jinam nevejde? Pokud doma máte nevyužitý pokoj, máme pro Vás jednoduché řešení… Proměňte ho na šatnu!

S tímto řešením se v dnešní době setkáváme stále častěji. Většinou jde o místnost přilehlou k ložnici, šatnu si však můžeme zřídit i v samostatném pokoji.

Než se pustíme do zařizování šatny, je dobré zamyslet se, jak velké množství oblečení chceme v šatně uschovat. Musíme popřemýšlet, chceme-li více poliček a zásuvek, nebo zda spíše preferujeme věšet oblečení na ramínka. Také konkrétní kousky je třeba vzít v potaz. Například, pokud chceme instalovat výsuvnou tyč s ramínky, nesmíme zapomenout, aby byla dostatečně vysoko. Nechceme přece, aby kabáty či šaty, které věšíme, byly dole pomačkané.

Když už budeme vědět, jak chceme oblečení v šatně rozložit, můžeme začít s výběrem vhodného nábytku. Nejlepší možností je pořídit si ho na míru přímo od truhláře. Pokud však nechceme tolik investovat, určitě si vystačíme i s nábytkem nabízeným v obchodech. Dnes už totiž najdeme celou škálu skříní a úložných prostor, které lze snadno kombinovat a přizpůsobit našim potřebám. Vhodným pomocníkem do naší šatny je také menší židle nebo taburet.

Na co bychom především neměli zapomenout? Na dostatečně velké zrcadlo, měli bychom se v něm vidět od hlavy až k patě. A také nesmíme opomenout správné osvětlení, aby nám před odchodem ven neunikla ani ta nejmenší nedokonalost.

A jak v takové šatně nejlépe skladovat oblečení? Existuje jednoduché pravidlo: oblečení, které denně používáme na úroveň očí, a naopak to, co vytáhneme jednou za měsíc či za rok, do spodních nebo vrchních poliček. Pro ušetření místa v botníku je také užitečné, vyhradit pár poliček pro sezonní obuv či kousky, které obouváme jen výjimečně (např. lodičky).

Pokud doma nemáme tolik prostorů, aby mohla být šatna situována v samostatném pokoji, můžeme jí vyhradit alespoň část ložnice či jiné místnosti. Pokoj jednoduše rozdělíme obyčejným paravánem či záclonou a šatna je na světě!

Láká Vás tato varianta uskladnění oblečení? Nebo raději zůstanete u tradiční šatní skříně?

Tento článek pro Vás připravil/a

Anna Gociek
Marketingový specialista

727 810 347
anna.gociek@r21.cz

Přidáno dne 22. 07. 2019