Blog

Realitní blog plný informací ze světa nemovitostí. Píšeme o naší práci, bydlení a nejnovějších trendech v oblasti realitního marketingu.

Řízení o odstranění stavby a jak se s ním vypořádat?
 

I když pojem „řízení o odstranění stavby“ může majitele nemovitosti trochu vyděsit, ve většině případů to není nic hrozného. Řízení lze poměrně jednoduše zastavit, a pokud nejsou žádné závažné důvody, k odstranění stavby nedojde. Co je předmětem tohoto řízení, jak mu lze zabránit a jaký je postup, pokud přece jen úřad nařídí odstranění stavby, se dočtete v tomto článku.

Radim Kučera 04. 05. 2021
Jak správně ocenit nemovitost?
 

Cena je v mnoha případech rozhodujícím faktorem úspěšného prodeje nemovitosti. Samozřejmostí je, že prodávající usiluje o její maximalizaci, kupující by naopak rád zaplatil co nejméně. Jak tedy správně ocenit nemovitost tak, aby odrážela její skutečnou hodnotu a zároveň byla přijatelná pro obě strany?

Radim Kučera 20. 04. 2021
Výhradní zastoupení – exkluzivita realitní kanceláře
 

Co je to výhradní realitní zastoupení a jaké výhody Vám přináší? Není lepší inzerovat nemovitost více realitními kancelářemi současně? A co všechno je dobré zahrnout do smlouvy o zprostředkování?

Radim Kučera 06. 04. 2021
Legalizace černé stavby
 

Pokud stavba není náležitě zapsaná, může stavební úřad nařídit její odstranění. Ke zboření však nedojde ze dne na den a je samozřejmě možné mu zabránit. Zahájením řízení o odstranění začíná majiteli běžet 30denní lhůta pro podání žádosti o dodatečné povolení stavby. V jakých případech nám bude toto povolení vydáno? Co bude potřeba předložit? A proč vůbec chtít legalizovat stavbu, pokud se o ní stavební úřad doposud nezajímal? Na vše odpovíme v tomto článku.

Radim Kučera 16. 03. 2021
Jak rozdělit dům na jednotky?
 

Jak postupovat, pokud se rozhodnete rozdělit dům na jednotky? Jaké máte možnosti a jaké jsou naopak Vaše povinnosti? Tento článek Vám problematiku rozdělení domu na jednotky srozumitelně přiblíží, poukáže na důležitá fakta a zároveň i vyvrátí případné nesprávnosti, které jsou v souvislosti s tímto tématem šířeny.

Radim Kučera 04. 03. 2021
Jak správně vyúčtovat zálohy na energie?
 

Pronajímáte-li byt, je Vaší zákonnou povinností jednou za rok nájemci vyúčtovávat energie. Víte, jak na to? Nebo každoročně tápete? Ať už je to jakkoli, tento článek Vám zaručeně pomůže tuto neoblíbenou povinnost hravě zvládnout.

Radim Kučera 18. 02. 2021
Na co si dát pozor při koupi bytu?
 

Věcí, na které je potřeba si dát při koupi bytu pozor, je nespočet. Je vůbec možné, aby člověk všechno uhlídal sám, bez specialisty? Poradíme Vám, na co se obzvlášť zaměřit. A jak se ve všem zorientovat tak, abyste se při koupi bytu nenechali napálit.

Radim Kučera 31. 01. 2021
Jak vybrat nejlepší realitní kancelář?
 

Chcete prodat nebo koupit dům či byt a rádi byste k tomu využili služeb realitní kanceláře? Ale která je ta pravá? Podle čeho se rozhodnout, komu svou nemovitost svěřit? Čtěte dál! Sepsali jsme pro Vás pár užitečných tipů a rad, dle čeho se rozhodovat a vybrat tak tu nejlepší realitní kancelář.

Radim Kučera 21. 01. 2021
5 kroků, jak správně nafotit nemovitost před jejím prodejem
 

Prodáváte nemovitost a chcete získat co nejvíce zájemců? První dojem uděláte jenom jednou. To platí i v tomto případě. A aby dojem byl co nejlepší, potřebujete kvalitní fotografie nabízené nemovitosti. Ty pak udělají velký kus práce za vás. Přečtěte si 5 základních kroků, na které byste při focení nemovitosti rozhodně neměli zapomenout.

Radim Kučera 27. 10. 2020
Jak prodat nemovitost zatíženou hypotékou?
 

Hypotéka je závazkem na mnoho let dopředu a ne každý vydrží po celou dobu splácení bydlet v nemovitosti, na jejíž financování byla hypotéka použita. Může se totiž vyskytnout celé množství situací, kvůli kterým je potřeba změnit adresu svého trvalého bydliště. Jedná se zejména o stěhování kvůli neodpovídající potřebné velikosti bytu, změně zaměstnání a přesunu do jiného města nebo nenadálé změně finanční situace osob, které hypoteční úvěr splácejí. Ať už je toto rozhodnutí způsobeno čímkoli, není třeba obávat se prodeje takové nemovitosti. Jedná se totiž o rozšířenou situaci, kdy na trhu s nemovitostmi jsou prodávány desítky procent nemovitostí s nesplaceným hypotečním úvěrem. Pojďme se podívat na to, jak nemovitost s hypotékou úspěšně prodat a na co si dát pozor.

Radim Kučera 26. 07. 2020