Blog

Realitní blog plný informací ze světa nemovitostí. Píšeme o naší práci, bydlení a nejnovějších trendech v oblasti realitního marketingu.

Věcná břemena při prodeji nemovitosti: Jak na ně?
 

Věcné břemeno neboli právo k cizí věci, může v určitých případech představovat značnou komplikaci při prodeji nemovitosti a mít nezanedbatelný vliv na její tržní cenu. Ne vždy se však jedná o znehodnocující prvek při prodeji nemovitosti, na existenci věcného břemena může v určitých případech vlastník nemovité věci i vydělat. V každé situaci ale záleží na typu a době trvání zřízeného věcného břemena. Pojďme se podívat na užitečné informace týkající se této problematiky.

Radim Kučera 08. 07. 2020
Proces přepisu nemovitosti na katastru se nevyplatí podcenit, i když může vypadat jako pouhá formalita
 

Přepis nemovitosti provedený katastrálním úřadem je nezbytným předpokladem úspěšně završeného prodeje nemovitosti. Před podáním žádosti o tento přepis je dobré prostudovat si všechny náležitosti tohoto úředního kroku, aby Váš čas a peníze nepřišly na zmar. Nesrovnalosti v žádosti o přepis nemovitosti totiž často znamenají nutnost opakování celého procesu. A to si přece nikdo nepřeje. Podívejte se s námi na základní informace, které je třeba o přepisu nemovitostí vědět.

Radim Kučera 04. 07. 2020
Nájem a podnájem není to stejné. Toto jsou zásadní rozdíly, které stojí za to znát:
 

Mezi slovy nájem a podnájem lidé v mnoha případech nevidí rozdíl. Avšak odlišnosti v pravomocech lidí, kteří žijí v těchto dvou typech bydlení, jsou poměrně velké a vyplatí se vědět, co smíte a nesmíte, když žijete v nájmu nebo podnájmu.

Radim Kučera 29. 06. 2020
Návod: Jak si posvítit na nájemníky - neplatiče?
 

Ověřit si, že zájemce o pronájem na sebe nemá vedené žádné exekuce, je naprosto zásadní pro bezproblémovou návratnost Vaší investice do nemovitosti. Zjistit, zda má daná osoba dluhy, které nezvládá splácet, se dá z pohodlí domova bez jakýchkoli cest na úřady. Podívejte, jak na to.

Radim Kučera 07. 06. 2020
Při výběru nájemce do Vaší nemovitosti se zaměřte na těchto 12 věcí
 

Vlastníte-li nemovitost určenou k pronájmu, je pro vás zcela zásadní, abyste našli spolehlivého a nekonfliktního nájemce. Najít takového člověka však může být těžší, než se na první pohled zdá. Společně se podíváme na 12 tipů, které byste měli vzít v úvahu při výběru té pravé osoby, které poskytnete pronájem ve Vaší nemovitosti.

Radim Kučera 04. 06. 2020
Návod na rozdělení pozemku krok za krokem
 

Rozdělení většího pozemku na menší části je časově i administrativně náročné. Podstoupit jeho rizika se však vyplatí, zejména u investičních pozemků, jejichž následným prodejem své vložené finance zajímavě zúročíte. Přinášíme kompletní návod, jak Váš pozemek rozdělit.

Radim Kučera 31. 05. 2020
Proč vyhazovat peníze za energie z okna?
 

Spotřeba energií se i navzdory neustálému zefektivňování zařízení neustále zvyšuje. Často však platíme i za tu spotřebu energie, která by při realizaci vhodných opatření vůbec nemusela vzniknout. Nejen na to, jak za energie ušetřit nemalé částky, se podíváme v tomto článku.

Radim Kučera 24. 05. 2020
Víte, jaký je rozdíl mezi družstevním a osobním vlastnictvím nemovitosti?
 

Koukáte se už delší dobu po nějakém novém vhodném bytě, kam byste se mohli přestěhovat? A zajímali jste se už o to, jaké právní formy bydlení jsou na trhu dostupné? Ještě ne? V tom případě je pro Vás článek srovnávající družstevní a osobní formu vlastnictví bytu jako dělaný.

Radim Kučera 10. 05. 2020
Jak poznat stavební pozemek pro stavbu domu?
 

Označení stavební pozemek v inzerci ještě nemusí znamenat, že se o pozemek určený k umístění stavby skutečně jedná. Před koupí pozemku, na kterém máte v plánu stavět, se vyplatí navštívit několik informačních zdrojů a potřebné údaje si pečlivě ověřit.

Radim Kučera 27. 04. 2020
Jak si vybrat nájemníka, se kterým nebudou žádné problémy?
 

Rozhodli jste se pronajmout svůj byt a hledáte toho nejlepšího nájemníka? Na co byste si měli dát pozor a co vše si zjistit, než někomu předáte klíčky k Vaší nemovitosti?

Radim Kučera 01. 04. 2020