Blog

Realitní blog plný informací ze světa nemovitostí. Píšeme o naší práci, bydlení a nejnovějších trendech v oblasti realitního marketingu.

Jak vybrat nejlepší realitní kancelář?
 

Chcete prodat nebo koupit dům či byt a rádi byste k tomu využili služeb realitní kanceláře? Ale která je ta pravá? Podle čeho se rozhodnout, komu svou nemovitost svěřit? Čtěte dál! Sepsali jsme pro Vás pár užitečných tipů a rad, dle čeho se rozhodovat a vybrat tak tu nejlepší realitní kancelář.

Radim Kučera 21. 01. 2021
5 kroků, jak správně nafotit nemovitost před jejím prodejem
 

Prodáváte nemovitost a chcete získat co nejvíce zájemců? První dojem uděláte jenom jednou. To platí i v tomto případě. A aby dojem byl co nejlepší, potřebujete kvalitní fotografie nabízené nemovitosti. Ty pak udělají velký kus práce za vás. Přečtěte si 5 základních kroků, na které byste při focení nemovitosti rozhodně neměli zapomenout.

Radim Kučera 27. 10. 2020
Jak prodat nemovitost zatíženou hypotékou?
 

Hypotéka je závazkem na mnoho let dopředu a ne každý vydrží po celou dobu splácení bydlet v nemovitosti, na jejíž financování byla hypotéka použita. Může se totiž vyskytnout celé množství situací, kvůli kterým je potřeba změnit adresu svého trvalého bydliště. Jedná se zejména o stěhování kvůli neodpovídající potřebné velikosti bytu, změně zaměstnání a přesunu do jiného města nebo nenadálé změně finanční situace osob, které hypoteční úvěr splácejí. Ať už je toto rozhodnutí způsobeno čímkoli, není třeba obávat se prodeje takové nemovitosti. Jedná se totiž o rozšířenou situaci, kdy na trhu s nemovitostmi jsou prodávány desítky procent nemovitostí s nesplaceným hypotečním úvěrem. Pojďme se podívat na to, jak nemovitost s hypotékou úspěšně prodat a na co si dát pozor.

Radim Kučera 26. 07. 2020
Věcná břemena při prodeji nemovitosti: Jak na ně?
 

Věcné břemeno neboli právo k cizí věci, může v určitých případech představovat značnou komplikaci při prodeji nemovitosti a mít nezanedbatelný vliv na její tržní cenu. Ne vždy se však jedná o znehodnocující prvek při prodeji nemovitosti, na existenci věcného břemena může v určitých případech vlastník nemovité věci i vydělat. V každé situaci ale záleží na typu a době trvání zřízeného věcného břemena. Pojďme se podívat na užitečné informace týkající se této problematiky.

Radim Kučera 08. 07. 2020
Proces přepisu nemovitosti na katastru se nevyplatí podcenit, i když může vypadat jako pouhá formalita
 

Přepis nemovitosti provedený katastrálním úřadem je nezbytným předpokladem úspěšně završeného prodeje nemovitosti. Před podáním žádosti o tento přepis je dobré prostudovat si všechny náležitosti tohoto úředního kroku, aby Váš čas a peníze nepřišly na zmar. Nesrovnalosti v žádosti o přepis nemovitosti totiž často znamenají nutnost opakování celého procesu. A to si přece nikdo nepřeje. Podívejte se s námi na základní informace, které je třeba o přepisu nemovitostí vědět.

Radim Kučera 04. 07. 2020
Nájem a podnájem není to stejné. Toto jsou zásadní rozdíly, které stojí za to znát:
 

Mezi slovy nájem a podnájem lidé v mnoha případech nevidí rozdíl. Avšak odlišnosti v pravomocech lidí, kteří žijí v těchto dvou typech bydlení, jsou poměrně velké a vyplatí se vědět, co smíte a nesmíte, když žijete v nájmu nebo podnájmu.

Radim Kučera 29. 06. 2020
Návod: Jak si posvítit na nájemníky - neplatiče?
 

Ověřit si, že zájemce o pronájem na sebe nemá vedené žádné exekuce, je naprosto zásadní pro bezproblémovou návratnost Vaší investice do nemovitosti. Zjistit, zda má daná osoba dluhy, které nezvládá splácet, se dá z pohodlí domova bez jakýchkoli cest na úřady. Podívejte, jak na to.

Radim Kučera 07. 06. 2020
Při výběru nájemce do Vaší nemovitosti se zaměřte na těchto 12 věcí
 

Vlastníte-li nemovitost určenou k pronájmu, je pro vás zcela zásadní, abyste našli spolehlivého a nekonfliktního nájemce. Najít takového člověka však může být těžší, než se na první pohled zdá. Společně se podíváme na 12 tipů, které byste měli vzít v úvahu při výběru té pravé osoby, které poskytnete pronájem ve Vaší nemovitosti.

Radim Kučera 04. 06. 2020
Návod na rozdělení pozemku krok za krokem
 

Rozdělení většího pozemku na menší části je časově i administrativně náročné. Podstoupit jeho rizika se však vyplatí, zejména u investičních pozemků, jejichž následným prodejem své vložené finance zajímavě zúročíte. Přinášíme kompletní návod, jak Váš pozemek rozdělit.

Radim Kučera 31. 05. 2020
Proč vyhazovat peníze za energie z okna?
 

Spotřeba energií se i navzdory neustálému zefektivňování zařízení neustále zvyšuje. Často však platíme i za tu spotřebu energie, která by při realizaci vhodných opatření vůbec nemusela vzniknout. Nejen na to, jak za energie ušetřit nemalé částky, se podíváme v tomto článku.

Radim Kučera 24. 05. 2020